Ile razy dziennie karmić swojego psa - Biedronka.pl
Zmień lokalizację

Wybierz swoje miasto

Podaj swoją lokalizację, aby zobaczyć aktualną ofertę

zamknij

Twoja obecna lokalizacja:

Twoje poprzednie lokalizacje

Ile razy dziennie karmić swojego psa

Ile razy dziennie karmić swojego psa

Podstawową zasadą dotyczącą zasad prawidłowego żywienia psa jest dostosowanie ilości energii i składników odżywczych adekwatną do jego aktualnego stanu fizjologicznego, aktywności, warunków przebywania oraz fazy wzrostu.

Wspomniane czynniki oraz konieczność zapewnienia prawidłowej funkcji przewodu pokarmowego będą decydowały o częstotliwości podawania psu karmy. Inna będzie częstotliwość podawania karmy szczeniakowi, inna psu dorosłemu a jeszcze inna psu dorosłemu o bardzo wysokiej aktywności fizycznej. W przypadku psa dorosłego najczęściej karmę podawać powinno się dwa razy na dobę – pora powinna być dostosowana do zwyczajów panujących w danym domu (pozwoli to na wprowadzenie silniejszych relacji z domownikami a jednocześnie zmniejszy niebezpieczeństwo „chęci” domowników do dzielenia się posiłkami).

Ile razy dziennie karmić swojego psa

W przypadku niezjedzenia przez psa porcji karmy – jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce – niezależnie od rodzaju karmy, należy ją bezwzględnie usnąć i nie dopuścić do sytuacji swobodnego dostępu psa do karmy w ciągu całego dnia. Takie postępowanie wprowadza prawidłowe nawyki żywieniowe – brak podjadania w ciągu całego dnia, oraz zapobiegnie ewentualnemu psuciu się karmy co mogłoby prowadzić do zatrucia pokarmowego, szczególnie w okresie letnim.

Dr inż. Jacek Wilczak
Zakład Dietetyki. Katedra Nauk Fizjologicznych, Wydział Medycyny Weterynaryjnej
SGGW w Warszawie