Godny zaufania członek środowiska naturalnego - Biedronka.pl
Zmień lokalizację

Wybierz swoje miasto

Podaj swoją lokalizację, aby zobaczyć aktualną ofertę

zamknij

Twoja obecna lokalizacja:

Twoje poprzednie lokalizacje

Odpowiedzialność społeczna

Gwarancja jakości

"Wierzę, że reputacja i przetrwanie firm w XXI wieku zależą nie tylko od zasad rynku, ale także od społecznej akceptacji dla prowadzonych przez nie działań".

Pedro Soares dos Santos
Prezes Grupy Jeronimo Martins

Godny zaufania członek środowiska naturalnego

 • Polityka środowiskowa

  Poszanowanie dla środowiska naturalnego jest sprawą priorytetową dla Grupy Jerónimo Martins w ramach działań mających na celu rozwijanie Grupy w poszczególnych krajach. Spółki Grupy zobowiązane są do promowania praktyk zrównoważonej produkcji, dystrybucji i konsumpcji poprzez stałe podnoszenie skuteczności i sprawności prowadzonej działalności handlowej.

  Grupa Jerónimo Martins inwestuje w odpowiedzialne i aktywne zachowania, mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla wynikającej z działalności firmy.

  Ślad węglowy

  Przeczytaj
  więcej
 • Ekologiczny sklep

  Ekologiczny sklep

  Pierwszy ekologiczny sklep Biedronka działa już od 2008 roku. Wyposażyliśmy go w najnowocześniejsze rozwiązania: gruntowy wymiennik ciepła, energooszczędne żarówki i urządzenia chłodnicze, a nawet automatycznie zamykane zawory w umywalkach. Dzięki temu do minimum ograniczyliśmy zużycie energii, wody i produkcję odpadów. Ten pilotażowy projekt pokazuje kierunek, w jakim chcemy się rozwijać, a rozwiązania ograniczające wpływ na środowisko testowane w ekosklepach są wprowadzane do standardu.

 • Ekologia na zakupach

 • Torby wielokrotnego użytku w sklepach

  Torby wielokrotnego użytku w sklepach

  W ramach programu odpowiedzialności społecznej naszej firmy i w trosce o środowisko naturalne, Biedronka wprowadziła dla swoich Klientów torby wielokrotnego użytku. Co roku na świecie zużywa się aż 60 milionów ton jednorazowych siatek. Rozkład jednej plastikowej torby trwa nawet 500 lat. Co więcej, maleją światowe zasoby ropy naftowej, z której wytwarza się plastik do produkcji toreb. Nasza firma nie tylko sama dba o środowisko, ale namawia też wszystkich do proekologicznych zachowań, zwiększając świadomość społeczeństwa.

  Pojemniki na zużyte baterie

  Pojemniki na odpady od Klientów

  Dbając o jakość środowiska naturalnego firma JMP S.A. wyposażyła każdy sklep w pojemniki na zużyte baterie. Każdy Klient może bezpłatnie przynieść do sklepu niepotrzebne baterie i zostawić je w specjalnie do tego celu przeznaczonych pojemnikach. Dodatkowo, w wybranych sklepach znajdują się pojemniki na zużyty mały sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pojemniki są umieszczone za kasami sklepowymi.

 • Działania ekologiczne

 • Segregacja odpadów

  Segregacja odpadów

  Każdy sklep Biedronka ma obowiązek segregować odpady. Do recyklingu trafiają świetlówki, tonery, folia oraz makulatura. Specjalne pojemniki stoją także w naszych biurach. Na wysypiska trafia wyłącznie to, czego nie można przetworzyć. Reszta podlega recyklingowi.

  Przeczytaj
  więcej
 • Edukacja ekologiczna

  Edukacja ekologiczna

  Do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne zachęcamy nie tylko naszych Pracowników, ale także Klientów. Nasze kampanie edukacyjne przekonują, że każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne segregując odpady, ograniczając zużycie wody i prądu, a także korzystając z wielorazowych toreb. W magazynie "Kropka TV" publikujemy co miesiąc "Zieloną Stronę Biedronki" poświęconą tematyce ekologicznej. Corocznie organizujemy akcje zbiórki odpadów opakowaniowych - "Ekologiczni z Natury" oraz akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego.

  Przeczytaj
  więcej

 

Powrót: Odpowiedzialność społeczna